Франція вдруге поспіль перемогла на Дитячому Євробаченні: Україна посіла 5 місце

У неділю, 26 листопада, в Палаці Нікайя у Ніцці відгримів фінал Дитячого Євробачення-2023, участь у якому взяли представники 16 країн. Перемогу здобула 13-річна Зої Клозюр з Франції, яка виступила у фіналі конкурсу з піснею «Cœur». Вона отримала 228 бали: 136 від журі й 92 бал від телеглядачів. Друге місце посіла Іспанія, а третє — Вірменія.

Україну представила 9-річна Анастасія Димид з піснею «Квітка», яка за результатами голосування посіла 5-у сходинку. Всього українка отримала 128 бали: 45 від журі й 83 бали від телеглядачів.

Суспільне Мовлення транслювало фінал конкурсу на телеканалі та сайті Суспільне Культура, фейсбук-сторінках Суспільного та Євробачення Україна, а також на сайті Дитячого Євробачення в Україні.​ Шоу коментував Тімур Мірошниченко — незмінний ведучий та коментатор Євробачення в Україні.

На сцені Дитячого Євробачення-2023 Анастасія Димид постала в образі української супергеройки. В руках 9-річна представниця України тримала магічний жезл у формі мальви, символу перемоги добра над злом, та співала про любов матері до своєї дитини — почуття, яке завжди перемагає і має силу зцілювати світ. Конкурсну пісню Анастасії написала Світлана Тарабарова, музична продюсерка Національного відбору на Дитяче Євробачення-2023.

Номер Анастасії супроводжувала футуристична графіка в стилі аніме, до розробки якої долучились українські ілюстраторки Kaylee Sok та Каріна Ясунова. На екранах позаду 9-річної представниці України розгорнулась історія про українське місто майбутнього, протистояння зі злом та перемогу завдяки «силі квітки». Режисером-постановником номера представниці України на Дитячому Євробаченні-2023 став Герман Нєнов, креативний директор цьогорічного Нацвідбору та Євробачення-2023 від України. 

Речницею від України стала 14-річна Злата Дзюнька, яка минулого року представила нашу країну на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані. Вона оголосила бали Національного журі найвищий бал Україна віддала Великій Британії, яку представив гурт STAND UNIQU3 з піснею «Back To Life».

Відповідно до правил Дитячого пісенного конкурсу, до складу Національного журі України увійшли п’ять представників. Трьох дорослих кандидатів цьогоріч обирали в мобільному застосунку Дія, де впродовж тижня свій голос встигли віддати понад 87 тисяч українців, водночас Суспільне оголосило двох представників від дітей. 

До складу Національного журі України увійшли:

  • Олена Тополя (Alyosha) — представниця України на Євробаченні-2010 в Осло, голова Національного журі України на Дитячому Євробаченні-2023;
  • Тоня Матвієнко — заслужена артистка України; 
  • Юрій Ткач — телевізійний ведучий, комік та шоумен; 
  • Анастасія Бєлібова — фіналістка Національного відбору на Дитяче Євробачення-2023; 
  • Артем Котенко — учасник Національного відбору на Дитяче Євробачення-2023. 

Нагадаємо, що 9-річна Анастасія Димид виборола право представити Україну на  21-му Дитячому пісенному конкурсі в Франції, ставши переможницею Національного відбору, який відбувся 1 жовтня у форматі онлайн-концерту. Музичною продюсеркою відбору була співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова. Журі фіналу цьогоріч обирали в мобільному застосунку Дія

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото: Corinne Cumming / EBU