Про Дитяче Євробачення

Дитяче Євробачення — міжнародний телевізійний пісенний конкурс, у якому беруть участь представники країн-членів Європейської мовної спілки віком від 9 до 14 років. Формат конкурсу заснований на скандинавському дитячому пісенному фестивалі Melodi Grand Prix Nordic.

Дитячий пісенний конкурс Євробачення проводиться з метою підтримки молодих талантів у галузі популярної музики та пісенної творчості. Вперше конкурс провели у листопаді 2003 року в Копенгагені (Данія), за ці роки у Дитячому Євробаченні взяли участь представники 40 країн. Найуспішнішою країною на конкурсі вважається Грузія, яка вигравала три рази (2008, 2011, 2016).

Україна бере участь у конкурсі починаючи з 2006 року. Відтоді Україна один раз перемагала (Анастасія Петрик з піснею «Небо» у 2012 році) та двічі посідала друге місце (у 2008 та 2013 роках). Разом з Нідерландами, Мальтою та Польщею, Україна є однією з країн, які неодноразово приймали Дитяче Євробачення.

Переможців Дитячого Євробачення часто запрошують виступити на Євробаченні як запрошених зірок, а деякі з них навіть беруть участь у конкурсі, коли стають достатньо дорослими.

Хоча система голосування на конкурсі й змінювалася з роками, на останньому Дитячому Євробаченні в Єревані використовувалася комбінація з онлайн-голосування глядачів та балів від міжнародного журі.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото: Corinne Cumming / EBU