Дитяче Євробачення-2023: став відомий перелік країн-учасниць конкурсу

У вівторок, 29 серпня, організатори оприлюднили перелік країн-учасників Дитячого пісенного конкурсу Євробачення-2023, фінал якого відбудеться у неділю, 26 листопада, в Палаці Нікайя у Ніцці (Франція). Всього у списку опинилося 16 країн. Також організатори презентували графічне оформлення  конкурсу.

Читайте також: «Життя триває»: TARABAROVA та фіналісти Нацвідбору на Дитяче Євробачення привітали Україну

Так, після року відсутності на сцену Дитячого Євробачення повертається Німеччина, роблячи цьогорічний пісенний конкурс першим, на якому змагатимуться представники всіх країн «Великої п’ятірки» (Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія). Крім того, на Дитячому Євробаченні-2023 дебютує Естонія.

У 21-му Дитячому пісенному конкурсі Євробачення візьмуть участь 16 країн, зокрема:

 1. Албанія 
 2. Велика Британія 
 3. Вірменія 
 4. Грузія
 5. Естонія 
 6. Мальта 
 7. Нідерланди 
 8. Німеччина 
 9. Польща
 10. Португалія 
 11. Північна Македонія 
 12. Україна 
 13. Франція 
 14. Ірландія
 15. Іспанія 
 16. Італія 

Ми — герої нашого часу

Дитяче Євробачення-2023 пройде під гаслом «Герої». За задумом організаторів, це слово надихатиме дітей-учасників та надаватиме їм сили впродовж всього конкурсу. 

Використані у графічному оформленні насичені яскраві кольори, зображені у техніці стріт-арту, відображають енергію слова «Герої», відображають сучасність одночасно промовляючи до всіх поколінь. Бризки, на яких зображено прапор кожної з країн-учасників, складаються з поєднання фарби, крейди, порошку та феєрверків.

За допомогою графічного оформлення та слогана організатори прагнуть створити унікальний досвід для учасників 21-го Дитячого пісенного конкурсу Євробачення та передати атмосферу щастя у світі, де всі діти є Героями.

Зазначимо, що фіналістами Національного відбору на Дитяче Євробачення-2023 стали: гурт 3ʼbeauties, POLINA BABIY, Анастасія Бєлібова, Денис Грищук та Анастасія Димид. Цьогорічний Нацвідбір на Дитяче Євробачення проходить під гаслом «Мрій сміливо!». Музичною продюсеркою відбору стала співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова. Дату проведення фіналу Нацвідбору буде оголошено згодом.

Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Франції. Фінал конкурсу відбудеться 26 листопада цього року в Палаці Нікайя у Ніцці. 

Минулого року представниця України Злата Дзюнька посіла 9-те місце на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані з піснею «Незламна». Україна бере участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення з 2006 року. Відтоді Україна один раз перемагала (Анастасія Петрик з піснею «Небо» у 2012 році) та двічі посідала друге місце (у 2008 та 2013 роках).

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника від України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.

Фото: EBU