Суспільне розпочало Нацвідбір на Дитяче Євробачення – 2024

Україна візьме участь у Дитячому Євробаченні – 2024 Суспільне Мовлення розпочало приймання заявок на участь у Національному відборі за спрощеними правилами. Заявки приймаються через форму на сайті junior.eurovision.ua з 5 червня по 3 липня включно. Музичною продюсеркою відбору вже вдруге стала співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова.

Читайте також: Дитяче Євробачення-2024 пройде в Іспанії

Суспільне спростило умови участі в Нацвідборі, щоб зробити його ще доступнішим для юних виконавців: мати авторську пісню не обов’язково. Щоб взяти участь у відборі та отримати можливість представити Україну на великій сцені Дитячого Євробачення – 2024 в іспанському Мадриді достатньо записати два кавери на популярні пісні та особисте відео-представлення. Така зміна максимального розширить можливості для участі й створить рівні умови для всіх учасників. 

При цьому юні автори все ще мають змогу подати на розгляд додаткову авторську пісню за бажанням проте ця опція ніяк не впливає на можливість проходження до наступного етапу відбору. 

«Маємо нагоду в цьому році знайти справді унікальні таланти, які після конкурсу, незважаючи на результати, понесуть із собою в доросле життя неймовірний досвід. Досвід, яким радо поділиться наша “dream team”. Досвід і пісні, в які ми вкладемо всю душу», — зазначила Світлана Тарабарова.

Детальніше розповідаємо про нововведення Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2024 та нагадуємо умови участі:

Участь у Нацвідборі можуть взяти діти віком від 9 до 14 років. Як і в попередні роки, до участі у відборі допускаються як сольні виконавці, так і гурти, склад яких не перевищує 6 осіб.

Цьогорічна заявка на участь у Нацвідборі складається з відеозаписів живого виконання двох кавер-версій популярних пісень в різних стилях та відеовізитівки з представленням юного артиста. 

— За бажанням учасники можуть подати на розгляд додаткову авторську пісню: при цьому допускаються демоверсії, які, в разі проходження до фіналу, будуть доопрацьовуватися. Подання авторської пісні не впливає на можливість проходження учасника до наступного етапу відбору — це радше додаткова можливість. Якщо дитина, яка подала авторську пісню, потрапить до списку фіналістів, Суспільне на свій розсуд визначить — залишити цей трек для виконання учасником у фіналі відбору чи надати нову оригінальну композицію. 

— У випадку подання учасником додаткової авторської пісні вимогами передбачений хронометраж від 2,5 до 3 хвилин. Крім того, пісня не повинна бути оприлюдненою до 1 травня 2024 року, а її текст має бути щонайменше на 60% україномовним. 

За результатами загальнонаціонального попереднього відбору до 25 липня буде сформовано лонглист до 15 учасників, які візьмуть участь у літній «зірковій школі». 

З метою надання професійних консультацій до участі в «зірковій школі» буде залучено експертну раду, до якої увійдуть три представники музичної індустрії. 

За результатами навчання у «зірковій школі» та консультацій з експертами буде обрано 6 фіналістів Нацвідбору, після відбуватиметься підготовка пісень, з якими учасники виступлять у фіналі.

Фінал Національного відбору на Дитяче Євробачення – 2024 відбудеться у вересні в онлайн-форматі.

Як і минулого року, до вибору представника України на Дитячому Євробаченні у фіналі відбору долучаться 3 члени журі та глядачі.

Нацвідбір на Дитяче Євробачення вдруге пройде під гаслом «Мрій сміливо!», проте цьогоріч — з оновленою графічною концепцією: основним візуальним образом став яскравий, нестримний та бурхливий творчий вир. Динаміка напівкруглих графічних ліній та їх багатошаровість підкреслюють сміливість, а яскраві кольори додають настрою мрійливості. Насиченість кольору є метафорою чистої природи дитячої творчості, а також радості та емоційної насиченості їхнього світу. 

Нагадаємо, що 22-й Дитячий пісенний конкурс Євробачення вперше в історії пройде в Іспанії. Фінал Дитячого Євробачення – 2024 відбудеться 16 листопада на арені Caja Mágica в Мадриді

Іспанія прийняла запрошення провести конкурс після того, як минулого року в Ніцці посіла друге місце — тоді перемогу здобула 13-річна француженка Зої Клозюр з піснею «Cœur». На відміну від Євробачення, правила Дитячого пісенного конкурсу не вимагають від мовника-переможця приймати шоу наступного року. Оскільки Франція приймала конкурс двічі за останні три роки, організацію взяв на себе іспанський мовник RTVE.

Минулого року Україну на Дитячому Євробаченні представила Анастасія Димид з піснею «Квітка», яку написала музична продюсерка Світлана Тарабарова. 9-річна Анастасія принесла Україні найкращий результат на Дитячому Євробаченні з 2018 року — 5-те місце. Всього українка отримала 128 балів: 45 — від журі й 83 бали від глядачів, завдяки чому опинилася на 3 місці в телеголосуванні

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2024.