Дитяче Євробачення-2024 пройде в Іспанії

Дитячий пісенний конкурс Євробачення вперше в історії відбудеться в Іспанії. Країна прийматиме Дитяче Євробачення-2024 після того, як минулого року в Ніцці посіла друге місце тоді перемогу здобула 13-річна француженка Зої Клозюр з піснею «Cœur». Про місто-господаря й дати проведення конкурсу буде повідомлено згодом.

Читайте також: Франція вдруге поспіль перемогла на Дитячому Євробаченні: Україна посіла 5 місце

Правила Дитячого пісенного конкурсу Євробачення не вимагають від мовника-переможця проводити конкурс наступного року, як у випадку з Пісенним конкурсом Євробачення, проте першочергове право на організацію надається саме переможцю. Так французький суспільний мовник France Télévisions вирішив передати організацію Дитячого Євробачення-2024, а іспанський мовник RTVE, який у 2023 році посів друге місце з піснею «Loviu» Сандри Валеро, отримав можливість прийняти конкурс.

Іспанія виграла другий за рахунком Дитячий пісенний конкурс Євробачення, який проходив у 2004 році.

«Ми раді, що через двадцять років після їхньої перемоги на Дитячому Євробаченні конкурс нарешті відбудеться в Іспанії. Ми вдячні RTVE за згоду провести 22-й Дитячий пісенний конкурс Євробачення, який вже стільки років надає молодим артистам з усієї Європи неймовірну платформу для демонстрації свого таланту. Ми з нетерпінням чекаємо на фієсту, яка очікує нас в Іспанії наприкінці цього року!» — коментує Мартін Остердаль, виконавчий директор Дитячого пісенного конкурсу Євробачення.

Нагадаємо, що минулого року Україну на Дитячому Євробаченні представила Анастасія Димид з піснею «Квітка». 9-річна Анастасія принесла Україні найкращий результат на Дитячому Євробаченні з 2018 року — 5 місце. Всього українка отримала 128 бали: 45 — від журі й 83 бали від телеглядачів.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2024.