Дитяче Євробачення 2023: де дивитися та як голосувати за Україну

У неділю, 26 листопада, о 17:00 в ефірі телеканалу Суспільне Культура відбудеться фінал Дитячого Євробачення-2023. Україну представить 9-річна Анастасія Димид з піснею «Квітка», яку для неї написала Світлана Тарабарова, музична продюсерка Національного відбору. У фіналі конкурсу дівчина виступить під номером 3 — Україна голосує.

Читайте також: «Українська Сейлор Мун»: Анастасія Димид на першій репетиції Дитячого Євробачення-2023

Організатори показали фрагмент з репетиції виступу Анастасії, на якому можна детально роздивитися майбутній номер — на сцені дівчина постала в образі української Сейлор Мун. В руках 9-річна представниця України тримає магічний жезл у формі мальви, символу перемоги добра над злом, та співає про любов матері до своєї дитини — почуття, яке завжди перемагає і має силу зцілювати світ.

Де дивитися?

Суспільне Мовлення транслюватиме фінал конкурсу на телеканалі та сайті Суспільне Культура, фейсбук-сторінках Суспільного та Євробачення Україна, а також на сайті Дитячого Євробачення в Україні.​ Початок трансляції о 17:00.

Подію коментуватиме Тімур Мірошниченко — незмінний ведучий та коментатор Євробачення в Україні.

Як проголосувати за Україну?

Переможця Дитячого Євробачення-2023 визначать за результатами голосування глядачів (50%) та журі 16 країн-учасників (50%).

На відміну від «дорослого» конкурсу, на Дитячому Євробаченні дозволено голосувати за представника своєї країни. Глядацьке голосування відбудеться онлайн у два етапи. Де б ви не були: в Україні чи за кордоном, у будь-якій точці світу, починаючи з 21:00 цієї п’ятниці, 24 листопада, ви можете проголосувати за представницю України — Анастасію Димид — онлайн через сайт JESC.TV. Голосування тимчасово припиняється перед початком шоу в неділю, 26 листопада. Згодом, коли всі 16 країн-учасників конкурсу виконають свої пісні, голосування відкриється ще приблизно на 15 хвилин.

Відповідно до правил Дитячого пісенного конкурсу, до складу Національного журі України увійшли п’ять представників. Трьох дорослих кандидатів цьогоріч обирали в мобільному застосунку Дія, водночас Суспільне призначило двох представників від дітей. Склад Національного журі буде оголошено 26 листопада, у день фіналу Дитячого Євробачення в Ніцці. 

Дитяче Євробачення-2023: що відомо?

Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Франції після перемоги Lissandro з піснею «Oh maman!» на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані. Фінал конкурсу, участь у якому візьмуть представники 16 країн-учасників, відбудеться 26 листопада в Палаці Нікайя у Ніцці. Очікується, що гранд-фінал Дитячого Євробачення відвідають до 5 000 глядачів. 

Цьогоріч конкурс проходить під гаслом «Герої». Вестимуть шоу французький актор театру й кіно, телеведучий Олів’є Мінь та королева краси «Міс Франція-2011», телеведуча Лорі Тільман

Послухати пісні учасників Дитячого Євробачення-2023 можна на офіційному ютюб-каналі Junior Eurovision Song Contest. За результатами жеребкування, фіналісти виходитимуть на сцену в такій послідовності:

Нагадаємо, що минулого року представниця України Злата Дзюнька посіла 9-те місце на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані з піснею «Незламна». 

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото: Corinne Cumming / EBU