Суспільне розпочало Нацвідбір на Дитяче Євробачення-2023

У суботу, 17 червня, Суспільне Мовлення розпочало приймання заявок на участь у Національному відборі на Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023 за новими правилами. Заявки на участь у Нацвідборі приймаються через форму на сайті junior.eurovision.ua до 9 липня включно. Зазначимо, що Нацвідбір мав розпочатися раніше, проте через хакерську атаку на Суспільне Мовлення запуск було відкладено.

Суспільне спростило умови участі в Нацвідборі, щоб зробити його доступнішим для юних виконавців: тепер не обов’язково мати авторську пісню. Крім того, вперше в історії участі України в конкурсі, Нацвідбір на Дитяче Євробачення пройде у співпраці з музичною продюсеркою, якою стане співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова.

Фото Олени Пономарьової

«Історично Україна є невіддільною частиною Європи. Український народ довів свою приналежність до великої європейської родини, а головні в цій родині, звісно, діти. Багато наших дітей пережили жахи окупації, евакуації, обстрілів, тож зараз дуже важливо дати їм відчуття нормального життя і можливість проявити свої таланти. Через музику лікувати дитячі душі.  

Як музикантка й мама трьох дітей я розумію, наскільки важливо створити творчу атмосферу і дати можливість спілкуватися з тими, хто на твоїй хвилі. Впевнена, що кращого місця, ніж музичні фестивалі, годі й шукати, а найкращий дитячий пісенний фестиваль Європи — це, звісно, Дитяче Євробачення. 

Для мене честь цього року стати музичною продюсеркою Нацвідбору на Дитяче Євробачення на Суспільному. Я зроблю максимум, аби всі таланти були почуті, а найкращий — представив нашу країну у Франції.  

Давайте разом, не зважаючи на обставини, зробимо так, щоб наші діти зростали не “дітьми війни”, а “дітьми перемоги”!», — зазначила Світлана Тарабарова.

Розповідаємо про інші нововведення Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023 та нагадуємо умови участі:

— Цьогорічна заявка на участь у Нацвідборі складається з двох відеозаписів живого виконання пісень: кавер-версії популярної пісні та рекомендовано авторської пісні за наявності або ж просто двох каверів в різних стилях. У разі проходження до фіналу учасника, який не матиме авторської пісні, Суспільне надасть фіналісту пісню. 

— У випадку подання учасником авторської пісні вимогами передбачений хронометраж від 2,5 до 3 хвилин. Крім того, пісня не повинна бути оприлюдненою до 1 травня 2023 року, а текст пісні має бути щонайменше на 60% україномовним.

— Участь в Нацвідборі можуть взяти діти віком від 9 до 14 років. Як і в попередні роки, до участі у Відборі допускаються як сольні виконавці, так і гурти, склад яких не перевищує 6 осіб.

— За результатами загальнонаціонального попереднього відбору до 13 липня включно буде сформовано лонглист з 10 учасників та проведено прослуховування.

— З метою надання професійних консультацій музичній продюсерці Нацвідбору на прослуховуванні буде сформовано експертну раду, до якої увійдуть три представники музичної індустрії. 

— За результатами прослуховування оберуть 5 фіналістів Нацвідбору. Фінал Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023 відбудеться в онлайн-форматі. 

— Як і минулого року, до вибору представника України на Дитячому Євробаченні у фіналі Нацвідбору долучиться 3 члени журі. Склад журі фіналу визначатимуть українці шляхом онлайн-голосування. 

Нагадаємо, що Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Франції під гаслом «Герої». Фінал конкурсу відбудеться 26 листопада в Палаці Нікайя у Ніцці. На арені, що вміщує 6000 глядачів, свого часу виступали такі артисти як Мадонна, Бейонсе та Девід Боуї.

Минулого року представниця України Злата Дзюнька посіла 9-те місце на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані з піснею «Незламна». Злата отримала 111 балів та посіла 9-ту сходинку.

Україна бере участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення з 2006 року. Відтоді Україна один раз перемагала (Анастасія Петрик з піснею «Небо» у 2012 році) та двічі посідала друге місце (у 2008 та 2013 роках).

Радіо Промінь — офіційний радіопартнер Дитячого Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.